تاریخچه شرکت بیمه آسیا:
شـركت سهامی بيمه‌آسيا در تيرماه سال 1338 به منظور انجام انواع معاملات بيمه و عمليات بازرگانی تأسيس شد. در سال 1388 بر اساس سياست‌های كلی اصل 44 قانون اساسی در زمره شركت‌های مشمول واگذاری به بخش خصوصی قرار گرفت و بدين ترتيب به عنوان بزرگ‌ترين شـرکت بيمه خصوصی كشور به فعالیت های خود ادامه می دهد. اين شـركت رتبه اول تولید و سهم بازار را در میان شـرکت های بیمه خصوصی کشور دارا می باشد. 
بيمه آسيا با 2600 نفر نیروی انسانی متخصص، باتجربه ومتعهد با سرمايه ای بیش از  24 هزار میلیارد ريال و با بیش از شش دهه فعـاليت درعرصه صنعت بيمه و رتبه يك (سطح 1) از نظر سطح توانگری مالی را در بين شركت های بيمه کسب نموده و دومين شركت بيمه در نگهداری ريسك و قبول اتکایی در كشور محسوب می گردد.
شركت بيمه آسيا در حال حاضر با بیش از 100 شعبه و اداره پرداخت خسارت و  10 سرپرستی و بیش از 6800 نماینده شامل:  3800نماينده حقيقی و حقوقی جنرال وکارگزاری و  بیش از 2000 نماینده  بیمه عمر  فعال، در اقصی نقاط كشور مشغول خدمت رسانی به ملت شريف ايران می باشد.
تاریخچه بیمه عمر:
اولین قرار داد بیمه عمر در جهان مربوط به دوران الیزابت اول و در سال 1583 میلادی بوده است. علوم ریاضی و آمار به مرور در بیمه عمر مورد استفاده قرار گرفتند و باعث کامل شدن محاسبات و جدول بیمه عمر شدند.
اولین بیمه عمر در ایران مربوط به سال 1314 میباشد که یک شرکت خارجی به اسم ویکتوریا اولین قرارداد بیمه عمر را با شخصی به نام جبارصالح نیا منعقد کرد.
با پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357 شرکت های خصوصی ارائه کننده بیمه از جمله بیمه عمر،ملی اعلام شدند  و برخی از آنها نیز در یکدیگر ادغام گردیدند.پس از انقلاب به دلایل فقهی و شرایط جنگی کشور بیمه های عمر تا سال 1367 متوقف شدند.بارفع مشکلات فقهی و پایان جنگ و بررسی شرایط بیمه های عمر ؛از سال 1373 فروش این نوع بیمه توسط شرکت بیمه آسیا دوباره و برای نخستین بار بعد از انقلاب اسلامی از سر گرفته شد.

چشم انداز:
 بيمه آسيا انتخاب هر ايراني
ماموریت: 
 بيـمه آسـيا به عنـوان يكي از معتبرترين شركت هاي بيمه با انجام عمليات بيـمه اي در زمينه هاي زندگي ، غير زندگي و اتكایي همواره بر آن است تا با بكارگيري روش هاي نوين ارائه خدمات و با اتكا بر سرمايه انساني متخصص در جهت تامين رضايت كليه ذينفعان تلاش كرده و با بهبود مستمر تركيب سبد خدمات حضوري موثر در بازارهاي داخلي و خارجي داشته باشد .

باورها و ارزش ها:  
بیمه آسیا در اجراي ماموريت و براي تحقق چشم انداز خود به ارزش هاي زير معتقداست :
1- تامين رضايت ذينفعان
2- پايبندي به اصول اخلاق حرفه اي
3- ارائه خدمات سريع و آسان 

ارتباط با ما